Затверджено порядки з питань відновлення та розвитку регіонів і громад

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кабмін затвердив порядок визначення територій відновлення, а також порядки розробки, реалізації та моніторингу планів відновлення та розвитку регіонів і окремих територіальних громад.

Затверджено порядки з питань відновлення та розвитку регіонів і громад

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

Прийняття порядків дозволить прискорити відновлення громад та регіонів, які постраждали внаслідок збройної агресії, зокрема:

  • відновити об’єкти транспортної, комунальної та соціальної інфраструктури;
  • відновити об’єкти житлового та громадського призначення;
  • забезпечити доступ до життєво важливих послуг мешканцям постраждалих громад.

Згідно з затвердженим порядком, територіальна громада відноситься до території відновлення за умови наявності хоча б одного з наступних критеріїв:

  • на території громади відбувалися бойові дії;
  • територія громади або її частина була тимчасово окупована;
  • на території територіальної громади наявні руйнування об'єктів інфраструктури, житлового фонду внаслідок бойових дій та/або обстрілів;
  • територія громади характеризується значним переміщенням населення до інших регіонів та/або інших держав та різким погіршенням рівня соціально-економічного розвитку тощо.

Для оцінки і віднесення громад до територій відновлення Міністерство утворює комісію, до складу якої входять також народні депутати України – члени профільного комітету Верховної Ради. Комісія розглядає пропозиції, підготовлені Міністерством, проводить оцінку відповідності громад визначеним критеріям та приймає рішення про віднесення їх до територій відновлення. Перелік громад, які віднесено до територій відновлення, затверджується Кабінетом Міністрів України у Державній стратегії регіонального розвитку України.

Крім того, Уряд затвердив Порядок розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів, а також планів відновлення та розвитку територіальних громад. Відповідні плани розроблятимуться на період до 31 грудня 2027 року.

Проєкт плану відновлення та розвитку регіонів розробляється Міністерством разом з іншими зацікавленими центральними та місцевими органами виконавчої влади і враховує наявний потенціал, перспективну спеціалізацію територій. Розробка плану розпочинається протягом 10 днів після затвердження Кабінетом Міністрів переліку громад, які віднесено до території відновлення.

План відновлення та розвитку регіонів зокрема включає:

  • завдання і заходи з відновлення та розвитку;
  • прогнозовану потребу та можливі джерела фінансування;
  • індикатори виконання завдань, здійснення заходів з відновлення та розвитку і їх прогнозні значення;
  • перелік проєктів регіонального (місцевого) розвитку, реалізація яких передбачається в рамках виконання плану;
  • регіональні плани відновлення та розвитку.

План відновлення та розвитку регіонів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Своєю чергою, органи місцевого самоврядування у двомісячний строк після оприлюднення Міністерством інформації про розробку плану відновлення та розвитку регіонів подають на погодження проєкт плану відновлення та розвитку територіальної громади. Цей проєкт плану включає:

  • завдання і заходи з відновлення та розвитку; прогнозовану потребу та можливі джерела фінансування;
  • індикатори виконання завдань, здійснення заходів з відновлення та розвитку і їх прогнозні значення;
  • перелік проєктів регіонального (місцевого) розвитку.

Нагадаємо, на місцеві проєкти відновлення регіони і громади отримають 22 млрд. гривень.

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25777

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
46

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10476

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65795

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді