Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця пропонують поширити на держслужбовців

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мова йде про держслужбовців, яких звільнили через неможливість виконання ними службових обов’язків за станом здоров’я

порядок розірвання трудового договору

Бухоблік спецодягу: ⏬ скачати проведення

Мінсоцполітики розробила проєкт постанови КМУ, якою має намір оновити Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затверджений постановою КМУ від 27.12.2022 № 1449 (далі – Порядок № 1449).

Мінсоцполітики вирішило привести у відповідність із Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі – Закон № 889) Порядок № 1449 та його дію поширити на держслужбовців, яких звільнили через неможливість виконання ними службових обов’язків за станом здоров’я за наявності медичного висновку. Звичайно має дотримуватись умова – на день звільнення держслужбовця залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку та він має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

Такий держслужбовець після звільнення має подати до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи заяву про призначення пенсії, до якої додати:

  • копію документа про виявлену невідповідність його займаній посаді за станом здоров’я, що стала підставою для звільнення згідно з пунктом 2 частини 1 статті 88 Закону № 889;
  • інші документи, необхідні для призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 7 частини 1 статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV та статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-XII.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
89638

Звільнення працівника у 2025 році: порядок, документи, зразки

Розповідаємо про звільнення працівника у 2025 році. Покрокова інструкція, зразки документів, повідомлення, підстави для звільнення, особливості воєнного часу для бюджетних установ — пояснює експерт.
63600

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
2188

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
16568

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації
19241

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді