Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця пропонують поширити на держслужбовців

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мова йде про держслужбовців, яких звільнили через неможливість виконання ними службових обов’язків за станом здоров’я

порядок розірвання трудового договору

Калькулятор стажу

Мінсоцполітики розробила проєкт постанови КМУ, якою має намір оновити Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затверджений постановою КМУ від 27.12.2022 № 1449 (далі – Порядок № 1449).

Мінсоцполітики вирішило привести у відповідність із Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі – Закон № 889) Порядок № 1449 та його дію поширити на держслужбовців, яких звільнили через неможливість виконання ними службових обов’язків за станом здоров’я за наявності медичного висновку. Звичайно має дотримуватись умова – на день звільнення держслужбовця залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку та він має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

Такий держслужбовець після звільнення має подати до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи заяву про призначення пенсії, до якої додати:

  • копію документа про виявлену невідповідність його займаній посаді за станом здоров’я, що стала підставою для звільнення згідно з пунктом 2 частини 1 статті 88 Закону № 889;
  • інші документи, необхідні для призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 7 частини 1 статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV та статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-XII.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації
15670

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
298873

Розрахунок при звільненні: приклади

Як нараховуються розрахункові виплати при звільненні працівника – зарплата за останній місяць, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога. Які особливості оподаткування вихідної допомоги, чи нараховується за нею ЄСВ. Як показати вихідну допомогу в Додатку 4ДФ до Податкового розрахунку, приклад нарахування розрахункових при звільненні працівника – у цьому огляді.
193726

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді