Закон про домашню працю та її умови готовий до голосування в Раді

Профільний Комітет ВРУ розглянув підготовлений до другого читання проєкт Закону щодо регулювання праці домашніх працівників.

Законодавче врегулювання домашньої праці

Калькулятор індексації зарплати

Врегулювання на законодавчому рівні питання діяльності працівників, які на умовах трудового договору виконують роботу з обслуговування домашнього господарства, має велике значення. Передусім це захист прав такого працівника.

Проєктом Закону № 5695 визначаються:

  • обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками (своєчасна заробітна плата у визначеному розмірі, державний захист від неправомірних дій роботодавця);
  • надання додаткових прав і гарантій для домашніх працівників, які проживають у домашньому господарстві;
  • надання можливості домашнім працівникам формувати свою майбутню пенсію. Для цього проєкт Закону передбачає їх добровільну учать у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Зараз домашні працівники в України наразі не мають належного рівня соціального забезпечення й не можуть розраховувати на передбачені законодавством про працю гарантії своїх трудових прав. Зазвичай вони не отримують гідної та справедливої оплати праці, позбавлені державного захисту від дискримінації, насильницьких й інших дій, що порушують їхні честь і гідність із боку роботодавця. У разі прийняття законопроєкту в національне законодавство будуть імплементовані положення Конвенції Міжнародної організації праці № 189 про домашніх працівників.

Члени Комітету наголошували, що офіційне працевлаштування громадян на роботу з обслуговування домашнього господарства приведе до зниження рівня незадекларованої праці в Україні, адже на сьогодні більшість таких працівників перебувають у тіньовому секторі економіки. Водночас саме домогосподарство, за словами Голови Комітету Галини Третьякової, є основою економіки.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за реєстр. № 5695 у другому читанні й у цілому як Закон.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14176

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді