АМКУ завтердив новий порядок звільнення від відповідальності

Антимонопольний комітет України схвалив проєкт Порядку звільнення від відповідальності за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Схвалено новий порядок звільнення від відповідальності

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Порядок покликаний сприяти:

  • вдосконаленню застосування процедури звільнення від відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання, що співпрацюють з органами Комітету;
  • підвищенню ефективності та результативності процедури звільнення від відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії;
  • приведенню процедури у відповідність до оновлених положень Закону України «Про захист економічної конкуренції» та законодавства Європейського Союзу.

Виявлення, припинення та усунення наслідків антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання є одним з основних пріоритетів конкурентних відомств світу. Процедура звільнення від відповідальності осіб, які надають відомості про таємні картелі – один з найбільш ефективних інструментів виявлення антиконкурентних узгоджених дій у практиці конкурентних відомств ЄС, США, Японії, Південної Кореї.

Цей інструмент передбачає співпрацю суб’єкта господарювання – учасника антиконкурентних узгоджених дій з конкурентним відомством, що полягає у:

  • наданні необхідних доказів;
  • наданні повної та достовірної інформації;
  • забезпеченні явки посадових осіб і працівників для надання пояснень;
  • сприяння у проведенні органами Комітету перевірок з метою збирання доказів у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

В обмін на таку співпрацю суб’єкт господарювання отримує повне або часткове (до 50% зменшення розміру штрафу) звільнення від відповідальності. Оновлений порядок застосування процедури звільнення від відповідальності забезпечує прозорі та чіткі умови та підстави, на яких суб’єкти господарювання можуть отримати як повне звільнення від відповідальності шляхом співробітництва з органами Комітету, так і часткове зменшення штрафу.

Основними змінами до порядку звільнення від відповідальності є:

  • впровадження можливості часткового зменшення штрафу за співпрацю з органами Комітету;
  • надання можливості застосування процедури звільнення від відповідальності до ініціаторів узгоджених дій, при цьому залишається неможливим її застосування до суб’єктів господарювання, які примушували інших суб’єктів господарювання до участі в антиконкурентних узгоджених діях;
  • деталізація, підвищення прозорості та правової визначеності процедури звільнення від відповідальності;
  • впровадження консультацій щодо інформації та документів, які є необхідними для подання та розгляду відповідної заяви.

Порядком, зокрема, встановлюються:

  • вимоги до заявника для надання повного або часткового звільнення від відповідальності;
  • вимоги до заяви для надання повного або часткового звільнення від відповідальності;
  • вимоги до доказів для надання повного або часткового звільнення від відповідальності.

Після схвалення проєкт Порядку буде винесений на громадське обговорення та погоджений із зацікавленими відомствами.

Джерело: офіційний сайт АМКУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11056

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422103

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді