Нові субрахунки та зміни у типовій кореспонденції субрахунків

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив проєкт змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі.

нові субрахунки

Пошук по Класифікатору професій

Мінфін пропонує доповнити субрахунок 601 «Довгострокові зобов’язання розпорядників бюджетних коштів» новим субрахунком 6017 «Інші довгострокові зобов’язання». На ньому вестимуть облік інших довгострокових зобов’язань розпорядників бюджетних коштів передбачених законодавством, які не включені до субрахунків 6011–6016.

Для фондів пропонують ввести аналогічний субрахунок 6027 для обліку інших зобов’язань, які не включені до субрахунків 6021–6026.

Для органів Казначейства пропонують доповнити рахунок 97 «Рахунки для обліку коштів та розрахунків, отриманих» класу 9 «Позабалансові та управлінські рахунки бюджетів та державних цільових фондів» розділу 2 «Позабалансові рахунки» новими субрахунками 975 «Рахунки для обліку коштів та розрахунків місцевих бюджетів, отриманих»:

  • 9751 «Рахунок для обліку коштів місцевих бюджетів, отриманих»;
  • 9752 «Розрахунки за коштами місцевих бюджетів, отримані»;
  • 9753 «Рахунок для обліку курсової різниці за коштами місцевих бюджетів».

Також пропонують оновити типові кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку за операціями:

  • з придбання фінансових інвестицій шляхом внесення до статутного та іншого капіталу підприємства згідно з законодавством;
  • за держбюджетом проведення операцій із закриття рахунків;
  • за місцевим бюджетом проведення операцій із закриття рахунків в органах Казначейства.

Із проектом наказу можна ознайомитися у розділі «Проекти нормативно-правових актів у 2023 р.» підрубрики «Проекти нормативно-правових актів» рубрики «Законодавство» офіційного вебсайту Мінфіну (mof.gov.ua).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести касові операції: практичні поради

Попри активне використання безготівкових розрахунків, касові операції залишаються актуальними для бюджетних установ. Розглянемо, як вести касу в 2025 році: які форми застосовувати, як правильно оприбутковувати готівку, які документи оформлювати та які граничні суми встановлені для розрахунків готівкою.
12638

Первинні документи: як скласти без помилок

Первинні документи — це підстава відображати господарські операції в обліку. Які ж вимоги до складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю — розповідаємо в консультації
67230

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23715

Акти звірки взаєморозрахунків: зразок і правила заповнення

Щороку установи проводять інвентаризацію розрахунків, аби перевірити, чи правильно відображені в бухобліку дебіторська і кредиторська заборгованості. Інвентаризаційна комісія складає акти інвентаризації, та передумовою їх складання є акт звірки взаєморозрахунків. Розглянемо, що це за документ та як діяти, якщо знайшли розбіжності в обліку.
44441

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді