Прийнятий закон про оподаткування чистого процентного доходу банків

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону щодо особливостей оподаткування чистого процентного доходу банків.
Особливості оподаткування чистого процентного доходу банків

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Метою законопроєкту № 9656-д  є встановлення справедливого податкового навантаження шляхом тимчасового запровадження для банків збільшеної ставки податку на прибуток підприємств.

Законопроєктом пропонується тимчасове подвоєння ставки податку на прибуток з 18% до 36% для банків, що забезпечить додаткові надходження до бюджету у розмірі орієнтовно 10 млрд гривень для фінансування воєнних витрат. Також законопроєктом врегульовується питання адміністрування податку на прибуток, пов’язані із введенням нового об’єкту оподаткування.

Нагадаємо, затверджено зміни в додатках до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11061

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422124

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді