Відкриватимуть рахунки у Казначействі за новим порядком

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив проєкт нового Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України.

новий порядок відкриття рахунків у Казначействі

Кошти на утримання авто: що перевірять

Мінфін вирішив удосконалити Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, виклавши його у новій редакції.

Положення проєкту наказу спрямовані:

  • на гармонізацію та оптимізацію процесів та переліку документів, що застосовуються під час відкриття / закриття рахунків клієнтів в органах Казначейства та їх подальшого розрахунково-касового обслуговування, у т. ч. дистанційного;
  • посилення відповідальності клієнтів та їх посадових осіб за інформаційну безпеку під час підключення та використання системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» (далі – СДО).

Зокрема, разом із карткою (тимчасовою карткою) зі зразками підписів та відбитка печатки до органів Казначейства клієнти подаватимуть інформацію про кваліфіковані електронні підписи та кваліфіковану електронну печатку за формою додатка 10 до проєкту Порядку. У ній зазначатимуть:

  • серійний номер кваліфікованого сертифіката відкритого ключа кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Казначейства – який використовують у СДО;
  • найменування кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг та серійний номер кваліфікованого сертифіката відкритого ключа – який використовують в АС «Є-Звітність».

Після набрання чинності нового Порядку Казначейство переукладе з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування.

Із проєктом Порядку та додатками до нього можна ознайомитися у розділі «Проекти нормативно-правових актів у 2023 р.» підрубрики «Проекти нормативно-правових актів» рубрики «Законодавство» офіційного вебсайту Мінфіну.

Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме по 22.11.2023 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт виконаних робіт: як скласти без помилок

Акт виконаних робіт — первинка, з якою працює чимало бухгалтерів. Але знайомий — не завжди безпечний. Зразок акта виконаних робіт і підказки від експертів у статті допоможуть вам уникнути помилок та заощадити час.
246860

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП — що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання — у даному огляді
36482

Податкові зобов’язання органів місцевого самоврядування: облік та податки

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. У статті з прикладами розповідаємо, які саме податки вони сплачують, як показати в обліку нарахування та погашення податкових зобов’язань, які застосовуються бухгалтерські проведення
7532

Первинні документи: як скласти без помилок

Первинні документи — це підстава відображати господарські операції в обліку. Які ж вимоги до складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю — розповідаємо в консультації
67514

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
189308

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді