Фахівці ПФУ роз’яснили причини виникнення помилки «нема такого працівника» при формуванні довідка ОК-7 у кабінеті роботодавця.

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця
Надання страхувальнику інформації з реєстру застрахованих осіб передбачає особисте звернення повноваженої особи страхувальника до ПФУ.
На вебпорталі електронних послуг ПФУ працює «Кабінет роботодавця», у якому для працедавця надано можливість отримання довідок:
- ОК-7;
- Додаток 9 «Довідка про трудовий та страховий стаж».
Довідка за формою ОК-7 формується виключно за період перебування застрахованої особи у трудових відносинах із поточним страхувальником.
Зверніть увагу, при формуванні довідки ОК-7 необхідно обов’язково вказувати повністю:
- прізвище, ім’я та по батькові працівника;
- а також правильно заповнювати всі реквізити.
Виникнення помилки «нема такого працівника» швидше за все спричинене саме одним із цих факторів.
За інформацією ГУ ПФУ у Донецькій області
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Страховий стаж – це показник, який необхідний бухгалтеру для лікарняних і декретних. Він відрізняється від трудового стажу та має свої правила нарахування.
Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.