Ставку ПДВ 14% на сільгосптовари можуть скасувати: ініціатива ФРУ

Теми:
Федерація роботодавців України разом із іншими асоціаціями переробників сільгосппродукції закликала голову Комітету ВРУ Данила Гетманцева виключити з ПКУ норми щодо застосування ставки ПДВ 14% на окремі види сільськогосподарської продукції.

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Ставку ПДВ 14% на сільгосптовари можуть скасувати: ініціатива ФРУ

Пільгову ставку податку в розмірі 14% було встановлено для сільськогосподарської продукції в частині незбираного молока, великої рогатої худоби, живих свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, зерен льону та ріпаку, соняшнику та інших олійних культур, а також цукрових буряків.

Перші місяці застосування змін, внесених цим Законом, виявили ряд наступних нюансів:

  • викривлення конкурентного середовища (зокрема, між переробниками, які використовують власну сировину та тими, хто переробляє придбану сировину);
  • суттєві втрати більшості переробників сільськогосподарської продукції (зокрема, переробників у м’ясній, молочній, борошномельній, цукровій та солодовій галузях) на тлі виграшу окремих вертикально інтегрованих структур.

Тому роботодавці звернулися до голови профільного комітету ВРУ із проханням терміново ініціювати внесення змін до Податкового кодексу, виключивши з нього норми щодо застосування ставки ПДВ 14% на окремі види сільськогосподарської продукції.

Зокрема, за товарними позиціями відповідно до УКТ ЗЕД:

  • 0102 (Велика рогата худоба, жива);
  • 0103 (Свині, живі), 0401 (в частині молока незбираного);
  • 1001 (Пшениця), 1002 (Жито), 1003 (Ячмiнь),
  • 212 91 (Цукрові буряки)).

За матеріалами ФРУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121290

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
68190

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
3127

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
49473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді