Мінфін затвердив зміни до Порядку обміну інформацією між Міністерством фінансів України та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні.

Пошук по Класифікатору професій
Через інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA» місцеві фінансові органи передаватимуть до Мінфіну нову інформацію:
- протягом 14 днів після затвердження рішення про місцевий бюджет – узагальнені лімітні довідки про бюджетні асигнування та кредитування;
- протягом 10 днів з дати підписання договорів (угод), дати отримання коштів або виконання платежу:
- інформацію про валютно-фінансові умови місцевого запозичення / місцевої гарантії;
- графіки планових та фактичних надходжень коштів за місцевим запозиченням та місцевою гарантією (всі надходження);
- графіки планових та фактичних платежів за місцевим запозиченням та місцевою гарантією (всі платежі).
Головні розпорядники та відповідальні виконавці передаватимуть до Мінфіну паспорт бюджетної програми місцевого бюджету до 20 лютого (раніше – 48 днів після затвердження рішення про місцевий бюджет).
Окрім цього доповнили перелік довідників, які Мінфін передає учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні:
- Мережа розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів;
- Єдиний реєстр розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів.
Як і раніше, зміни до довідників вивантажуються у день їх внесення.
Наказ Мінфіну від 04.01.2024 № 4, яким внесені зміни, не набрав чинності.
Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.