Звітуйте про надходження у натуральній формі

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив проєкт змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування (далі – Порядок).

складання бюджетної звітності

Пошук по Класифікатору професій

Порядок пропонують доповнити новою формою звітності – Довідка про надходження та використання окремих власних надходжень бюджетних установ, отриманих у натуральній формі (далі – Довідка). Її складатимуть за 2023 рік та подаватимуть:

  • до 01.03.2024 – розпорядники бюджетних коштів;
  • 15.03.2024 – головні розпорядники бюджетних коштів.

Головні розпорядники коштів державного бюджету подаватимуть цю довідку:

  • до Казначейства – у складі зведеної квартальної (проміжної) та річної бюджетної звітності;
  • Мінфіну – у складі зведеної річної бюджетної звітності.

Довідку складатимуть у розрізі кодів програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету або в розрізі кодів програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів. В ній зазначатимуть відомості про перелік отриманих товарів, робіт та послуг у розрізі КЕКВ та кодів НК ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» за показником першої – третьої цифри.

У графі «Затверджено на звітний рік з урахуванням змін» зазначається річна сума планових показників спеціального фонду за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ, затверджена кошторисом з урахуванням змін.

Обсяги власних надходжень бюджетних установ, отриманих в натуральній формі зазначатимуть у графах:

  • «Надійшло за звітний період (рік) благодійних внесків, грантів та дарунків (25020100)»;
  • «Надійшло за звітний період (рік) від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб (25020200)».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236646

Витрати майбутніх періодів: як облікувати

У огляді про те, що таке витрати майбутніх періодів та все про їхній бухгалтерський облік, зокрема облік передплати за оренду, періодичні видання, ліцензію за використання програмного забезпечення.
37296

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

Звіт №1-послуги (квартальна) був оновлений на 2025 рік. Завантажуйте дійсний бланк «Звіту про обсяги реалізованих послуг» та дотримуйтесь інструкції, як заповнити Звіт 1-послуги, аби уникнути поширених помилок
23619

Бюджетна звітність 2025: форми та правила складання

Бюджетна звітність бюджетних установ як була, так і залишається цілим набором звітів щодо стану виконання бюджету. У частині аспектів вона пересікається з фінансовою звітністю, але є самостійним джерелом інформації для державних аудиторів. Форми, строки та правила складання бюджетних звітів у 2025 році – у даному огляді
43491

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді