Допомога на поховання у разі смерті пенсіонера

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ роз’яснили, на яку допомогу від держави можна сподіватись у разі смерті пенсіонера та які документи для цього потрібні.

допомога на поховання у разі смерті пенсіонера

Калькулятор стажу

Допомогу на поховання пенсіонера виплачують особам, які здійснили поховання. Розмір допомоги залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію померлому.

Розмір допомоги на поховання становитиме:

  • дві місячні пенсії, що отримував пенсіонер на день смерті, – якщо пенсію йому призначено згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • три місячні пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (крім осіб, поховання яких проведено за рахунок державного бюджету) – якщо пенсію йому призначено згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Допомогу на поховання виплачують органи ПФУ шляхом зарахування на поточний банківський рахунок особи, яка здійснювала поховання.

Людині, яка звертається за допомогою, потрібно подати такі документи:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється під час прийому);
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера;
  • реквізити свого поточного банківського рахунку.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі витягів та довідок, визначених в українському правовому полі, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства.

Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується в часі. Для отримання допомоги необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

За інформацією ГУ ПФУ в Дніпропетровській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53151

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8257

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді