Чи має право працівник, який навчається в університеті на заочній формі, на відпустку для написання дипломної роботи – роз'яснення.

🧮 Калькулятор днів щорічної відпустки
Відповідно до статті 216 Кодексу законів про працю України, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва в закладах вищої освіти з заочною формою навчання, впродовж навчального року надаються додаткові оплачувані навчальні відпустки на період підготовки та захисту дипломного проєкту, дипломної чи творчої роботи тривалістю 4 місяці.
А стаття 217 КЗпП передбачає, що на час навчальної відпустки за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що в умовах воєнного стану роботодавець має право відмовляти працівнику, який залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури, у будь-якій відпустці, в тому числі й у наданні навчальної відпустки. Винятком з цього правила є відпустки по вагітності й пологам та відпустка по догляду за дитиною до 3-х років.
В інших ситуаціях, тобто при виконання звичайних («некритичних») робіт, при роботі на звичайних підприємствах, в установах відмовляти працівнику у наданні відпустки звʼязку з навчанням підстав немає. Це обов’язок роботодавця.
Джерело: офіційний сайт управління інспекційної діяльності Держпраці у Запорізькій області
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.