Навчальна відпустка для підготовки дипломної роботи – коли надається

Чи має право працівник, який навчається в університеті на заочній формі, на відпустку для написання дипломної роботи – роз'яснення.

Відпустка для підготовки дипломної роботи: коли надається

Калькулятор днів щорічної відпустки

Відповідно до статті 216 Кодексу законів про працю України, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва в закладах вищої освіти з заочною формою навчання, впродовж навчального року надаються додаткові оплачувані навчальні відпустки на період підготовки та захисту дипломного проєкту, дипломної чи творчої роботи тривалістю 4 місяці.

А стаття 217 КЗпП передбачає, що на час навчальної відпустки за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що в умовах воєнного стану роботодавець має право відмовляти працівнику, який залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури, у будь-якій відпустці, в тому числі й у наданні навчальної відпустки. Винятком з цього правила є відпустки по вагітності й пологам та відпустка по догляду за дитиною до 3-х років.

В інших ситуаціях, тобто при виконання звичайних («некритичних») робіт, при роботі на звичайних підприємствах, в установах відмовляти працівнику у наданні відпустки звʼязку з навчанням підстав немає. Це обов’язок роботодавця.

Джерело: офіційний сайт управління інспекційної діяльності Держпраці у Запорізькій області

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
47146

Щорічні додаткові відпустки 2024

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді.
32533

Відпустка за ненормований робочий день

Перевірте, чи правильно ви обчислюєте стаж для додаткової відпустки, та будьте впевнені, що не повертатимете на вимогу ревізорів суму відпускних до бюджету.
15886

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді