Щодо складання податкових накладних
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням КЕП або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПК терміни (п. 201.1, п. 201.10 ПК).
У податковій накладній зазначають в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема, ставку ПДВ та відповідну сума податку в цифровому значенні (пп. «ж» п. 201.1 ПК).
У разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПК та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування податком (п. 201.3 ПК).
Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307).
Згідно з підпунктами 6 та 7 пункту 16 Порядку № 1307 у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7%, – у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної зазначають код ставки 7.
У разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування:
- у верхній лівій частині податкової накладної у полі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» проставляють позначку «×»;
- у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної зазначають код ставки 903;
- у графі 9 зазначають код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДПС станом на дату складання податкової накладної.