Екологічний податок: за які стаціонарні джерела сплачувати

Об’єкти, які викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря, поділяють на групи (ч. 5 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ; далі — Закон № 2707):

  • перша — об’єкти, які є на державному обліку і мають виробництва та технологічне устаткування, на якому впроваджують екологічно безпечні технології та методи керування;
  • друга — об’єкти, є на державному обліку і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування;
  • третя — об’єкти, які не належать до першої і другої груп.

Щоб працювати з такими об’єктами, потрібно отримати спеціальний дозвіл. Його видають для установ, які хочуть працювати з об’єктами:

  • другої або третьої групи — обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (ч. 5 ст. 11 Закону № 2707);
  • об’єктами першої групи, або з об’єктами з зони відчуження, зони обов’язкового відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (ч. 6 ст. 11 Закону № 2707).

Відтак, стаціонарними джерелами забруднення є: підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і викидає забруднюючі речовини в атмосферу та/або водні об’єкти. Також до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, мініелектростанції, газозварювальне обладнання (установки), які викидають в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин.

Забруднюючі речовини з таких джерел оподатковують екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34383

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13017

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6701

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111420

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді