Екологічний податок: за які стаціонарні джерела сплачувати

Об’єкти, які викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря, поділяють на групи (ч. 5 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ; далі — Закон № 2707):

  • перша — об’єкти, які є на державному обліку і мають виробництва та технологічне устаткування, на якому впроваджують екологічно безпечні технології та методи керування;
  • друга — об’єкти, є на державному обліку і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування;
  • третя — об’єкти, які не належать до першої і другої груп.

Щоб працювати з такими об’єктами, потрібно отримати спеціальний дозвіл. Його видають для установ, які хочуть працювати з об’єктами:

  • другої або третьої групи — обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (ч. 5 ст. 11 Закону № 2707);
  • об’єктами першої групи, або з об’єктами з зони відчуження, зони обов’язкового відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (ч. 6 ст. 11 Закону № 2707).

Відтак, стаціонарними джерелами забруднення є: підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і викидає забруднюючі речовини в атмосферу та/або водні об’єкти. Також до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, мініелектростанції, газозварювальне обладнання (установки), які викидають в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин.

Забруднюючі речовини з таких джерел оподатковують екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314108

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33968

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10025

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді