Порядок надання грошових допомог пропонують змінити

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінсоцполітики оприлюднило проєкт Порядку нарахування та надання грошової допомоги засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

порядок надання грошової допомоги

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів

Мінсоцполітики пропонує такий порядок. Спочатку органи соціального захисту населення приймають рішення про призначення грошової допомоги, розраховують її розмір.

Інформація щодо кожного одержувача грошової допомоги, строку призначення йому грошової допомоги та її розміру зазначається органом соціального захисту населення у відповідній структурній підсистемі Єдиної системи.

Державне підприємство «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» (ДП «ІОЦ Мінсоцполітики») на підставі інформації, що міститься в Єдиній системі, сформованої органами соціального захисту населення із застосуванням засобів Єдиної системи, щомісяця до 20 числа:

  • нараховує належні кошти грошової допомоги на наступний місяць кожному одержувачу за видами грошової допомоги;
  • автоматизовано перевіряє призначення та надання грошової допомоги з метою виявлення дублювань виплат за їх одержувачами;
  • формує та передає органам соціального захисту населення (за місцем обліку одержувачів) реєстри нарахувань сум грошової допомоги одержувачам за кожним видом грошової допомоги та способу її виплати для перевірки коректності внесеної до Реєстрів нарахувань інформації щодо одержувачів.

Органи соціального захисту населення опрацьовують за допомогою засобів Єдиної системи Реєстри нарахувань за кожним видом грошової допомоги та способу її виплати, вносять за потреби коригування (виправлення технічних помилок, описок щодо персональних даних одержувачів, їхніх виплатних реквізитів), засвідчують достовірність даних і факт проведення нарахування.

Після цього ДП «ІОЦ Мінсоцполітики» за допомогою засобів Єдиної системи щомісяця 25 числа формує за кожним видом грошової допомоги та способом її виплати:

  • зведені реєстри нарахувань;
  • загальні реєстри нарахувань.

Їх передає до уповноважених банків. Мінсоцполітики перераховує фінансування уповноваженим банкам. Уповноважений банк не пізніше ніж наступного робочого дня з дати отримання фінансування перераховує кошти грошової допомоги на банківські рахунки (за стандартом IBAN) одержувачів, відкриті в цьому уповноваженому банку.

Пропозиції та зауваження до проекту Мінсоцполітики прийматиме протягом 15 днів з 12.03.2024 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8388

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12484

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62209

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді