Субсидія на оплату оренди житлового приміщення

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату оренди житлового приміщення».

субсидія на оренду житла

ЗАПИТАЙ У СПЕЦІАЛІСТА ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВА

У проєкті Порядку Мінсоцполітики пропонує надавати субсидію на оплату оренди житлового приміщення (будинок, квартира) (далі – субсидія на оренду) особам з числа:

  • внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися (повторно перемістилися) з 01.01.2022 з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації (далі – визначений перелік територій), і які не мають власного житлового приміщення розташованого на території України не включеної до визначеного переліку територій;
  • особи, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання) та інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування, а в разі його відсутності – обласною державною (військовою) адміністрацією факту пошкодження / знищення житлового приміщення.

Для отримання субсидії ці особи не є одержувачами допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до постанови КМУ «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» від 20.03.2022 № 332.

Субсидію розраховують з урахуванням:

  • середнього показника вартості оплати однокімнатної квартири загальною площею 35,22 кв. метра, визначений Держстатом на 1 січня року, з якого призначається субсидія на оренду, в розрахунку на 1 кв. метра оренди житлового приміщення (будинок, квартира). У 2024 році цей показник становить 193,6 гривень за 1 кв. метра оренди житлового приміщення (будинок, квартира);
  • соціальної норми житла, яка становить 13,65 кв. метра загальної площі на кожну одну особу із складу домогосподарства Орендаря, але не менше, ніж 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Пропозиції та зауваження до проекту Мінсоцполітики прийматиме до кінця березня на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
8749

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53659

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді