Яким розміром мінімальної зарплати обмежувати розмір страхових виплат

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
З 01.04.2024 змінився розмір мінімальної зарплати, врахуйте це при обмеженні розміру страхових виплат.

розмір страхових виплат з 1 квітня

Калькулятор індексації зарплати

Слід нагадати, що мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах не може бути меншим за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Для застрахованих осіб, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Реєстру застрахованих осіб мають страховий стаж менше шести місяців:

  • максимальний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності обмежений розміром допомоги, обчисленої із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку;
  • максимальний розмір допомоги по вагітності та пологах обмежений розміром допомоги, обчисленої із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Якщо тимчасова непрацездатність настала у березні 2024 року для обмеження розміру страхових виплат використовуємо розмір мінімальної зарплати 7100 грн, незважаючи на те, що страхові виплати нараховуємо у квітні чи пізніше.

Якщо тимчасова непрацездатність настала у квітні 2024 року для обмеження розміру страхових виплат використовуємо розмір мінімальної зарплати 8000 грн, який діє в місяці настання страхового випадку.

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
46385

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 році: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
36404

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
60462

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді