Облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Сьогодні, 04.04.2024, набрали чинності Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я.

безпечні умови у закладах охорони здоров’я

Як подати повідомлення про виплату коштів до ПФУ⤵️

Субвенцію на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я надаватимуть на умовах співфінансування (кошти субвенції/кошти місцевого бюджету):

  • ≤70%/≥30% – для бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності більше 1,1;
  • ≤70%/≥30% – для обласних бюджетів та бюджету м. Києва;
  • ≤80%/≥20% – для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності більше 1,1;
  • ≤90%/≥10% – для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 та менше;
  • ≤95%/≥5% – для бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів.

Місцеві держадміністрації (військові адміністрації) не пізніше 01.05.2024 подають до обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) проектні заявки за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

До проектних заявок потрібно додати:

  • обґрунтування відповідності умовам надання субвенції;
  • гарантійний лист ОМС – власника закладу охорони здоров’я:
    • про дотримання таким органом умов щодо забезпечення реалізації проекту на умовах співфінансування з місцевого бюджету;
    • своєчасне використання субвенції в повному обсязі;
    • завершення реалізації проєкту (введення завершеного будівництвом об’єкта в експлуатацію) не пізніше 31.12.2024;
    • забезпечення архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • копію акта (наказу, розпорядження, рішення) про затвердження проекту будівництва, копію позитивного експертного звіту щодо такого проекту будівництва (за умови обов’язкової експертизи);
  • картку закладу охорони здоров’я згідно з додатком 2 до Порядку.

Постанова КМУ від 02.04.2024 № 374, якою затверджений Порядок та умови, набрала чинності 04.04.2024.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10986

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
69789

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
10701

Інформаційна довідка щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції

Освітня субвенція з державного бюджету покликана ОМС утримувати школи, професійно-технічні училища коледжі, які мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів. Механізм її розподілу базується на складній формулі й МОН в інформаційній довідці показало ті цифри, які впливали на розподіл освітньої субвенції у 2021 році. Призначення, наповнення та приклад такої довідки – у цьому огляді.
8791

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді