На яких територіях діють пільги зі сплати за землю та нерухомість

Роз'яснення щодо пільг зі сплати за землю та нерухомість на територіях, щодо яких прийнято рішення про евакуацію населення.

На яких територіях діють пільги зі сплати за землю та нерухомість

Працівник проходить ВЛК: на який період зберігати заробіток

Відповідно до ч. 3 ст. 33 Кодексу цивільного захисту населення рішення про проведення евакуації приймають:

  1. На державному рівні – Кабінет Міністрів України.
  2. На регіональному рівні – Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
  3. На місцевому рівні – районні, районні у містах Києві чи Севастополі державні адміністрації, відповідні органи місцевого самоврядування.

Відповідно до Кодексу зазначені рішення є підставою для обов’язкового прийняття відповідним органом місцевого самоврядування або військовою адміністрацією чи військово-цивільною адміністрацією (на територіях, де тимчасово не здійснюють свої повноваження відповідні сільські, селищні, міські ради) в межах територій, щодо яких прийнято рішення про обов'язкову евакуацію населення рішень про встановлення податкових пільг зі сплати:

  • плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності);
  • та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних та юридичних осіб.

Органи місцевого самоврядування, військові адміністрації або військово-цивільні адміністрації зобов’язані щокварталу в 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам за місцем розташування земельних ділянок, земельних часток (паїв), об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, станом на перше число відповідного кварталу, інформацію щодо рішень про встановлення податкових пільг зі сплати:

  • плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності);
  • та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,

для фізичних та юридичних осіб, прийнятих на підставі рішень органів, зазначених у частині третій ст. 33 Кодексу цивільного захисту населення (крім керівників суб'єктів господарювання), про обов'язкову евакуацію населення.

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Вінницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34036

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12735

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6646

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111190

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22327

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді