Як повернути надміру сплачені податки

Порядок повернення коштів, помилково та/або надміру зарахованих до бюджету, регламентують статті 45, 78 Бюджетного кодексу України та наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» від 03.09.2013 № 787.

Так, аби повернути кошти, платник має подати такі документи:

  • заяву про повернення коштів з бюджету;
  • оригінал подання на повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (погоджене з відповідним місцевим фінансовим органом — у разі повернення коштів з місцевих бюджетів);
  • оригінал або копію документа на переказ або паперову копію електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Ці документи потрібно подавати до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету. Дати складання заяви та подання не повинні перевищувати 30 календарних днів.

Врахуйте, що всі заяви, які надходять від платників у центральний апарат Державної казначейської служби України щодо повернення коштів, перенаправляються до відповідного територіального органу Казначейства за місцем зарахування платежу, що призводить до затримки повернення коштів.

За інформацією Державної казначейської служби України

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
346759

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
48360

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
37964

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
7255

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді