Військовий збір, ПСП і «натуральний» коефіцієнт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили чи потрібно застосовувати до об’єкта оподаткування військовим збором «натуральний» коефіцієнт та ПСП.

військовий збір натуральний коефіцієнт

Відпускні: 21 відповідь на робочі ситуації 🤩

Водночас зауважуємо, що ст. 164 Кодексу встановлено особливості визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб

Для доходів у негрошовій формі базою оподаткування ПДФО є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою, визначеною п. 164.5 ПК, а саме: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка ПДФО, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Для обчислення коефіцієнту застосовується виключно ставка податку, а не збору, а отже відсутні законодавчі підстави для застосування коефіцієнту при нарахуванні військового збору на доходи у негрошовій формі.

Крім того, під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування ПДФО визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги (ПСП) за її наявності (п. 164.6 ПК).

Зважаючи на те, що положеннями п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК прямо не встановлено порядок визначення бази оподаткування для військового збору, зокрема з урахуванням особливостей, встановлених у підпункті 164.5 та 164.6 розділу IV ПК для військового збору, податкові агенти визначають базу оподаткування військовим збором без застосування ПСП.

Зазначена позиція погоджена Мінфіном (із індивідуальної податкової консультації від 07.05.2024 № 2613/ІПК/99-00-24-03-03).

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
396374

ПДФО у 2025 році: ставка, сплата і розрахунок

Податок на доходи фізичних осіб — загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. У статті підкажемо, яка ставка ПДФО застосовується у 2025 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
48857

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді