Виплатили працівникам лікарняні – повідомте орган ПФУ через електронну форму

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ нагадали про обов’язковість інформування роботодавцями органу ПФУ про виплату працівникам страхових коштів та наслідки в разі не інформування.

виплата лікарняних

Калькулятор стажу

Страхувальник, який по заяві-розрахунку отримав від ПФУ кошти для здійснення страхових виплат працівникам (страхові кошти), повинен протягом місяця з дня проведення відповідних виплат повідомити про це Пенсійний фонд України.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам можна сформувати в електронному кабінеті на вебпорталі ПФУ.

Для цього потрібно обрати заяву-розрахунок, яка набула статусу «Оплачено» та в екранній формі натиснути кнопку «Створити повідомлення». Основна частина реквізитів повідомлення заповниться автоматично, дублюючи інформацію із заяви-розрахунку. Ручне введення передбачено для даних щодо виплати:

  • дати виплати;
  • суми, виплаченої працівникові за рахунок коштів Фонду.

Якщо сума в повідомленні по всім листкам непрацездатності дорівнює профінансованій сумі, то після збереження, підписання та відправлення повідомлення до ПФУ, йому автоматично буде присвоєно статус «Прийнято». У випадку розбіжності суми, повідомлення потрапить на опрацювання спеціалістам ПФУ. Тож доцільно формувати таке повідомлення після усіх виплат працівникам по заяві-розрахунку.

Переглянути вже відправлені повідомлення можна в кабінеті страхувальника в розділі меню «Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам».

Зверніть увагу, у разі відсутності від страхувальника інформації про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня фінансування, відповідним підрозділом ПФУ буде проведено перевірку використання роботодавцем страхових коштів.

За інформацією ПФУ у Вінницькій області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12708

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21908

Листок непрацездатності – порядок заповнення та зразок

Листок непрацездатності: ➤ лист непрацездатності – бланк ➤ лист непрацездатності – зразок заповнення ➤ інструкція заповнення ➤ листок непрацездатності – зміни 2024 року ➤ як правильно оплатити лікарняний за листком непрацездатності.
64822

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
110729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді