Відповідно до ст. 74 КЗпП та ст. 2 Закону «Про відпустки», кожний громадянин України, який працює на підприємстві, в установі, організації будь-якої форми власності, виду діяльності та галузевої належності має право на щорічну відпустку.

Це право забезпечується:
- гарантованим наданням відпустки певної тривалості, встановленої Законом «Про відпустки»;
- збереженням на період відпустки робочого місця (посади) і заробітної плати;
- забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених ст. 24 Закону «Про відпустки».
У ч. 5 ст. 11 Закону «Про відпустки» зазначено вимоги щодо ненадання працівникам щорічних відпусток, зокрема, забороняється: ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
Грубе порушення законодавства про працю – це випадки обмеження трудових прав громадян або зневажливого до них ставлення.
За матеріалами Держпраці
ЕКСПЕРТ ПІДКАЖЕ, ✔️чи показувати перехідну відпустку в Д1 ✔️чи розбивати відпускні в 4ДФ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Щоб заява на відпустку без збереження зарплати не створила труднощів – скористайтеся зразком зі статті. Швидко та без помилок заповніть її за прикладом та підказками від експерта.
Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати? Покажемо на зразках заяви працівника та наказу про вихід з відпустки без збереження зарплати
Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.