Нові Методрекомендації щодо місцевих запозичень/надання місцевих гарантій

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив нові Методичні рекомендації щодо організації здійснення місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, управління місцевим боргом та гарантованим АР Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргом.

методрекомендації щодо місцевих запозичень

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Нові Методрекомендації затверджено на заміну Методичних рекомендацій щодо погодження обсягу та умов здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій.

У Методрекомендаціях Мінфін визначив:

  • організаційні засади здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • порядок погодження обсягу та умов здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • особливості заповнення форм розрахунків під час здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • управління місцевим та гарантованим боргом.

Також вони містять вказівки як відображати операції щодо місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, управлінням місцевим та гарантованим боргом:

  • під час складання прогнозу місцевого бюджету;
  • планування і виконання місцевого бюджету;
  • у бюджетній звітності;

У додатках 1–4 до Методрекомендацій наведені форми рішень відповідної ради:

  • про здійснення місцевого запозичення у формі укладання договорів позики (кредитних договорів);
  • здійснення місцевого запозичення у формі емісії облігацій місцевої позики;
  • надання місцевої гарантії
  • затвердження висновку стосовно доцільності залучення кредиту (позики) під місцеву гарантію для виконання (реалізації) інвестиційного проєкту та структури висновку.

Також у додатках 5 і 6 до Методрекомендацій визначено форми:

  • довідки щодо наявності / відсутності простроченої заборгованості суб’єкта господарювання;
  • інформації про мету запозичення з обґрунтуванням доцільності його здійснення, очікувані результати, напрями спрямування залучених коштів, у тому числі характеристику стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, що забезпечують виконання завдань відповідної місцевої ради, або інші напрями.

Методрекомендації затверджені наказом Мінфіну від 16.05.2024 № 239, з яким можна ознайомитись у розділі «Накази Міністерства фінансів України у 2024 р.» підрубрики «Постанови та Накази» рубрики «Законодавство» офіційного вебсайту Мінфіну.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
369

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1575

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1510

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38730

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді