Нові Методрекомендації щодо місцевих запозичень/надання місцевих гарантій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив нові Методичні рекомендації щодо організації здійснення місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, управління місцевим боргом та гарантованим АР Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргом.

методрекомендації щодо місцевих запозичень

↪️Наказ про облікову політику: зразок скачати

Нові Методрекомендації затверджено на заміну Методичних рекомендацій щодо погодження обсягу та умов здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій.

У Методрекомендаціях Мінфін визначив:

  • організаційні засади здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • порядок погодження обсягу та умов здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • особливості заповнення форм розрахунків під час здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • управління місцевим та гарантованим боргом.

Також вони містять вказівки як відображати операції щодо місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, управлінням місцевим та гарантованим боргом:

  • під час складання прогнозу місцевого бюджету;
  • планування і виконання місцевого бюджету;
  • у бюджетній звітності;

У додатках 1–4 до Методрекомендацій наведені форми рішень відповідної ради:

  • про здійснення місцевого запозичення у формі укладання договорів позики (кредитних договорів);
  • здійснення місцевого запозичення у формі емісії облігацій місцевої позики;
  • надання місцевої гарантії
  • затвердження висновку стосовно доцільності залучення кредиту (позики) під місцеву гарантію для виконання (реалізації) інвестиційного проєкту та структури висновку.

Також у додатках 5 і 6 до Методрекомендацій визначено форми:

  • довідки щодо наявності / відсутності простроченої заборгованості суб’єкта господарювання;
  • інформації про мету запозичення з обґрунтуванням доцільності його здійснення, очікувані результати, напрями спрямування залучених коштів, у тому числі характеристику стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, що забезпечують виконання завдань відповідної місцевої ради, або інші напрями.

Методрекомендації затверджені наказом Мінфіну від 16.05.2024 № 239, з яким можна ознайомитись у розділі «Накази Міністерства фінансів України у 2024 р.» підрубрики «Постанови та Накази» рубрики «Законодавство» офіційного вебсайту Мінфіну.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10688

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
13222

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
69262

Казначейське обслуговування місцевих бюджетів 2025 : зміни та правила

Розберемо правила, терміни та покрокову процедуру казначейського обслуговування місцевого бюджету в 2025 році. Дізнайтеся, що має зробити бюджетна установа, щоб забезпечити своєчасне фінансування та уникнути помилок
18751

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49715

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді