Нові Методрекомендації щодо місцевих запозичень/надання місцевих гарантій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив нові Методичні рекомендації щодо організації здійснення місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, управління місцевим боргом та гарантованим АР Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргом.

методрекомендації щодо місцевих запозичень

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Нові Методрекомендації затверджено на заміну Методичних рекомендацій щодо погодження обсягу та умов здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій.

У Методрекомендаціях Мінфін визначив:

  • організаційні засади здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • порядок погодження обсягу та умов здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • особливості заповнення форм розрахунків під час здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій;
  • управління місцевим та гарантованим боргом.

Також вони містять вказівки як відображати операції щодо місцевих запозичень, надання місцевих гарантій, управлінням місцевим та гарантованим боргом:

  • під час складання прогнозу місцевого бюджету;
  • планування і виконання місцевого бюджету;
  • у бюджетній звітності;

У додатках 1–4 до Методрекомендацій наведені форми рішень відповідної ради:

  • про здійснення місцевого запозичення у формі укладання договорів позики (кредитних договорів);
  • здійснення місцевого запозичення у формі емісії облігацій місцевої позики;
  • надання місцевої гарантії
  • затвердження висновку стосовно доцільності залучення кредиту (позики) під місцеву гарантію для виконання (реалізації) інвестиційного проєкту та структури висновку.

Також у додатках 5 і 6 до Методрекомендацій визначено форми:

  • довідки щодо наявності / відсутності простроченої заборгованості суб’єкта господарювання;
  • інформації про мету запозичення з обґрунтуванням доцільності його здійснення, очікувані результати, напрями спрямування залучених коштів, у тому числі характеристику стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, що забезпечують виконання завдань відповідної місцевої ради, або інші напрями.

Методрекомендації затверджені наказом Мінфіну від 16.05.2024 № 239, з яким можна ознайомитись у розділі «Накази Міністерства фінансів України у 2024 р.» підрубрики «Постанови та Накази» рубрики «Законодавство» офіційного вебсайту Мінфіну.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місцеві бюджети 2025: доходи та видатки

Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
42351

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182701

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
15052

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
36654

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
47746

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді