Калькулятор індексації зарплати
Відповідно до вимог статті 24 Закону «Про оплату праці», зарплата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.
При цьому, у колективному договорі можна передбачати додаткові, порівняно з чинним законодавством, гарантії та соціально-побутові пільги для працівників, але не навпаки — умови колективного договору, що погіршують становище працівників порівняно з чинним законодавством, є недійсними (ст. 5 Закону «Про колективні договори і угоди»).
Аналогічні вимоги чинного законодавства також визначені в статті 115 КЗпП. Крім того, з даного питання Мінпраці були надані відповідні роз’яснення у листі від 23.07.2018 № 1305/0/101-18/28.
За матеріалами Держпраці
Офіційне роз’яснення змін до Порядку № 100 Мінекономіки видало за 12 днів після того, як вони набрали чинності. За оперативність — тверда 12! А ось чи допомогло роз’яснення працювати — з’ясуємо разом!
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.