ПСП: як застосовувати для зарплати особи з інвалідністю

У ДПС надали роз’яснення щодо підвищеної ПСП для осіб з інвалідністю І та ІІ груп.

✔️ ПСП-2021: кому і як надавати

ПСП: як застосовувати для зарплати особи з інвалідністю

Відповідно до ст.169 ПКУ платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу у вигляді зарплати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 150% суми пільги для платника , який є особою з інвалідністю I або II групи, у тому числі з дитинства.

Платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 200% суми пільги, який є, зокрема, особою з інвалідністю І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн.

ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника ПДФО протягом звітного податкового місяця як зарплата, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14629

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
100144

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
67959

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
12526

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді