На які обстеження можна отримати електронні направлення

У межах програми медичних гарантій безоплатні медпослуги надаються за електронним направленням.

На які обстеження можна отримати електронні направлення

Калькулятор днів щорічної відпустки

Первинну медичну допомогу українці можуть отримати за місцем фактичного перебування без направлень. Її надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Натомість для отримання вузькоспеціалізованої допомоги – потрібне електронне направлення.

Електронне направлення – цифровий документ, який технічно забезпечує скерування пацієнта до надавача медичної послуги для отримання консультації лікаря-спеціаліста, проведення лабораторних або візуальних досліджень тощо. 

На сьогодні в електронній системі охорони здоровʼя створено понад 562,9 млн електронних направлень для майже 36,5 млн пацієнтів. Це свідчить про те, що е-направлення є одним із найпоширеніших електронних медичних сервісів в Україні.

На які обстеження можна отримати е-направлення?

Направлення може бути на консультацію до лікаря-спеціаліста або на візуалізацію чи лабораторну діагностику. 

Візуалізація – це такі обстеження як:

  • рентген;
  • ультразвукова діагностика;
  • магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія;
  • ангіографія;
  • енцефалографія та багато інших.

Лабораторна діагностика передбачає:

  • біохімічні;
  • бактеріологічні;
  • імунологічні;
  • генетичні;
  • цитологічні;
  • вірусологічні та інші дослідження біоматеріалу пацієнтів.

Результати таких обстежень допомагають лікареві виявити захворювання, встановити діагноз та призначити лікування. 

Який лікар може виписати направлення?

Е-направлення виписує той лікар, який приймає рішення щодо необхідності провести додаткові обстеження. Технічна можливість його виписати доступна для всіх без винятку лікарів, які працюють в електронній системі охорони здоровʼя: як лікарі первинної допомоги, так і лікарі-спеціалісти. 

В якому медзакладі можна отримати послугу за е-направленням?

Пацієнт може самостійно обрати медзаклад та отримати допомогу, на яку його направив лікар, незалежно від місця проживання чи реєстрації. В електронному направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта. Лише код послуги та інформація про медзаклад і лікаря, який його створив. 

При цьому пацієнт може обрати як комунальний заклад, так і приватну клініку чи лікаря-ФОП, які законтрактовані з НСЗУ за відповідним пакетом послуг, – у такому разі пацієнт може отримати допомогу за направленням безоплатно

В яких випадках е-направлення не потрібне?

Пацієнт може потрапити на прийом до деяких лікарів-спеціалістів без направлення. Це, зокрема:

  • гінеколог;
  • психіатр;
  • стоматолог;
  • нарколог;
  • фтизіатр.

Також без направлення можна звернутись:

  • до лікаря, у якого пацієнт перебуваєте під медичним наглядом для лікування від хронічних захворювань;
  • до лікуючого спеціаліста, в якого пацієнт проходить лікування. 

Окрім того, для отримання екстреної медичної допомоги пацієнту не потрібно ані направлення, ані декларація з сімейним лікарем.

Нагадаємо, завдяки сервісам, призначеним для вагітних та породіль, жінки можуть самостійно обирати період декретної відпустки, дистанційно отримувати низку послуг та контролювати стан здоров’я майбутньої дитини.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
4203

Облік та документальне оформлення передачі комунального майна ОМС

Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
24050

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6934

ЄСВ 2025

Ставка ЄСВ у 2025 році збережеться на рівні 22 відсотків для працівників без інвалідності. Мінімальний розмір ЄСВ 2025 та максимальний розмір соціального внеску розраховується на базі МЗП. Наводимо нові граничні розміри ЄСВ у 2025 році.
214

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді