Як не пропустити строк пред’явлення виконавчого документа до виконання

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Правники нагадали про строки пред’явлення виконавчого документа до виконання, якими вони бувають, коли перериваються та як їх не пропустити.

строк пред’явлення виконавчого документа

Калькулятор штрафів

Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років. Окрім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом 3 місяців.

Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

Строки пред’явлення виконавчого документа – це встановлений законом строк, протягом якого виконавчий документ може бути пред’явлений до виконання і стати підставою для відкриття виконавчого провадження та проведення виконавчих дій, спрямованих на реалізацію припису юрисдикційного акта.

Зазвичай ці строки встановлюються судом або іншим уповноваженим органом у межах встановленого законом терміну.

У випадках, коли виконавчий документ повертається стягувачу через неможливість повного або часткового його виконання, строк пред’явлення цього документа до виконання після перерви починається з дня повернення. Якщо виконавчий документ повертається через законну заборону на стягнення майна або коштів боржника, а також на проведення інших виконавчих заходів, строк пред’явлення припиняється з моменту закінчення дії цієї заборони.

Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:

  • пред’явлення виконавчого документа до виконання;
  • надання судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

Щоб не пропустити строк пред’явлення виконавчого документа до виконання потрібно:

  • слідкувати за датою набрання законної сили рішенням суду та строками його виконання;
  • у разі виникнення труднощів звертатися за роз’ясненнями до суду або виконавця;
  • не ігнорувати будь-які повідомлення, що надходять від суду або виконавця;
  • своєчасно реагувати на всі вимоги та дії виконавця;
  • у разі пропуску строку негайно звертатися до суду з заявою про його поновлення.

Заява подається до суду, який видав виконавчий документ.

За інформацією Іванівського районного суду Одеської області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74588

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21905

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93928

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35453

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді