Верховна Рада скасувала перехід на літній та зимовий час

У парламенті у другому читанні прийнятий законопроєкт: перехід на зимовий час з 26 на 27 жовтня буде останнім сезонним переведенням стрілок годинника.

перехід на зимовий та літній час скасовують

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати

Верховна Рада 16 липня розглянула у другому читанні та затвердила законопроект № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Ініціатором закону є спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу. Такий «сезонний часовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню», – говориться у пояснювальній записці до законопроекту.

Запланований перехід на зимовий час у ніч із суботи 26 жовтня на неділю 27 жовтня буде останнім сезонним переведенням стрілок годинника, адже в законі чітко передбачено, що сезонний перехід часу надалі не застосовується.

Нагадаємо, перехід на літній час впливав на тривалість зміни та кількість відпрацьованих нічних годин для працівників, зміна у яких припала на момент переведення стрілок годинника.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
176800

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
19959

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
22787

Норми робочого часу на 2025 рік

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного та шестиденного робочого тижня.
13841

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді