Перевірки Держпраці під час воєнного стану
Верховна Рада 16 липня розглянула у другому читанні та затвердила законопроект № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Ініціатором закону є спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
«Законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу. Такий «сезонний часовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню», – говориться у пояснювальній записці до законопроекту.
Запланований перехід на зимовий час у ніч із суботи 26 жовтня на неділю 27 жовтня буде останнім сезонним переведенням стрілок годинника, адже в законі чітко передбачено, що сезонний перехід часу надалі не застосовується.
Нагадаємо, перехід на літній час впливав на тривалість зміни та кількість відпрацьованих нічних годин для працівників, зміна у яких припала на момент переведення стрілок годинника.