Літній час 2025: що врахувати бухгалтеру
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
👁🗨 Послуги працівника — платно чи ні? Що контролює бухгалтер
У неділю, 30 березня 2025 року о третій годині ранку стрілки годинника переведуть на одну годину вперед і Україна перейде на літній час.
Перехід на літній час у березні вплине на тривалість зміни та кількість відпрацьованих нічних годин для працівників, зміна у яких припадає на момент переведення стрілок годинника.
У табелі обліку використання робочого часу потрібно зазначити фактичну кількість відпрацьованих працівником годин. Тож якщо зміна закінчується о третій годині ранку чи раніше – переведення годинника на годину вперед не вплине на тривалість зміни. Натомість якщо зміна закінчується о 4:00 чи пізніше у табелі обліку використання робочого часу потрібно зазначати кількість відпрацьованих годин, зменшену на одну годину, – оскільки стрілки годинника перевели на одну годину вперед.
Бухгалтер, що нараховує зарплату, має перевірити чи відобразили у табелі обліку робочого часу фактичну кількість відпрацьованих годин. Адже якщо у ньому відобразили зайву годину і бухгалтер це пропустить, за цю годину буде зайво нарахована заробітна плата, зокрема оплата нічних. А це призведе до зайвого нарахування ЄСВ, утримання ПДФО і військового збору та в майбутньому вплине на розрахунок середньої зарплати для оплати днів відпустки, хвороби тощо.