Податківці роз’яснили, чи потрібно утримувати ПДФО і військовий збір із середнього заробітку за час вимушеного прогулу згідно рішення суду, чи нараховувати на цю суму ЄСВ.

🕔Неповний робочий час: готові інструкції
Роботодавець, який виплачує середній заробіток за час вимушеного прогулу за рішенням суду у добровільному чи примусовому порядку, є страхувальником та податковим агентом. Тобто на суму середнього заробітку потрібно нарахувати ЄСВ, а з суми середнього заробітку утримати ПДФО і військовий збір. Лиш після цього виплачувати середній заробіток після оподаткування працівнику.
Зверніть увагу, місячну базу нарахування ЄСВ визначають за частиною 2 статті 7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», тобто загальну суму середнього заробітку потрібно розділити на кількість місяців, за які його нараховано.
Із ІПК від 12.07.2024 № 3630/ІПК/99-00-24-03-03
Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
У випадку смерті працівника з ним варто припинити трудові відносини та провести розрахунок. Розглянемо, які документи необхідно оформити і як провести остаточний розрахунок
Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді