Зведена ПН: виправляємо помилки у номенклатурі товарів/послуг

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили як складати розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, при виправленні помилок у номенклатурі товарів/послуг.

помилки у номенклатурі товарів

Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни

Платники ПДВ в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статтей 188 і 189 ПК, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну (ПН) з урахуванням сум ПДВ, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.

У ПН (в т. ч. зведеній), яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка «15 – Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до стст. 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання». Цю ПН отримувачу (покупцю) не надають. При цьому у рядках ПН, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані (п. 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307; далі – Порядок № 1307).

Постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (РК) згідно з пунктом 21 Порядку № 1307:

  • для коригування сум податкових зобов’язань;
  • виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПК.

Порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН зведеної ПН, складеної виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, платник ПДВ виявляє помилку в описі (номенклатурі) товарів/послуг, він складає РК до такої ПН, в якому:

  • у першому рядку зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, опис (номенклатуру) яких виправляє;
  • другим рядком додає виправлену товарну позицію.

У заголовній частині такого РК у полі «До зведеної податкової накладної» вказується код ознаки «3» та у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається тип причини «15».

У розділі Б табличної частини РК:

  • у графі 1 першого рядка вказує номер за порядком рядка податкової накладної, який коригується;
  • другим рядком зазначає виправлені показники, при цьому у графі 1 цього рядка вказує новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у ПН, що коригується.

У графі 2.1 РК у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначає код причини коригування – 203 (коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 п. 201.4 ст. 201 ПК), а у графі 3 – правильна номенклатура. Інші графи заповнює без будь яких особливостей.

Слід зазначити, що відсутність у графі «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» ПН запису «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до стст. 188 і 189 ПК, над фактичною ціною постачання» не потребує виправлення.

За інформацією ГУ ДПС у Закарпатській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3314

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
123436

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
68879

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
49632

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді