Новації для органів місцевої влади в оподаткуванні ПДФО – проєкт закону

Кабмін зареєстрував проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Новації в оподаткуванні під час війни: зареєстровано закон зі змінами до ПКУ

Бронювання по-новому: скільки платити працівникам із 5 березня?

Метою прийняття законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» № 11416 від 18.07.2024 є:

  • удосконалення окремих норм ПКУ;
  • створення у період дії воєнного стану на території України умов для належного забезпечення функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету за рахунок надходження податкових платежів.

Змінами до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонується:

  • надати тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та до останнього дня календарного місяця, в якому припинено або скасовано дію воєнного стану (включно):
    • сільським, селищним, міським радам право приймати рішення щодо встановлення для відповідної території мінімальної бази оподаткування ПДФО, але не менше розміру мінімальної заробітної плати під час нарахування доходів у формі заробітної плати для місячного податкового (звітного) періоду.

Джерело: Telegram-канал Тараса Мельничука

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85706

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412323

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
382268

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді