Типи корегуючих заяв-розрахунків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ нагадали про види корегуючих заяв-розрахунків у разі виправлення страхувальником самостійно виявленої помилки.

корегуюча заява-розрахунок

Калькулятор штрафів

Сформувати та подати корегуючу заяву-розрахунок страхувальник має можливість через вебпортал електронних послуг ПФУ. Її слід подавати у разі самостійно виявленої помилки у нарахуванні страхових виплат за листками непрацездатності. За результатами її подання страхувальник зможе:

  • відзвітувати про повернення надлишку отриманих коштів на рахунок Пенсійного фонду України – якщо отримане зайве (через помилку) фінансування;
  • доплатити по листках непрацездатності працівникам, якщо заяву-розрахунок вже профінансували – якщо помилка призвела до заниження суми фінансування.

Передбачені наступні типи корегування:

  • корегування збільшення – при необхідності здійснення доплати за листками непрацездатності;
  • корегування зменшення – після повернення зайво отриманих коштів,
  • корегування несумових параметрів – кількість днів, страховий стаж тощо.

До корегуючої заяви-розрахунку обов’язково необхідно додати пояснення щодо причин проведення корегування, а до заяви-розрахунку на зменшення – додатково додати платіжне доручення про повернення коштів.

За інформацією ГУ ПФУ в Луганській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
33861

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 та 2025 роках в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
238405

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 та 2025 роках: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами під час війни
110985

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді