Типи корегуючих заяв-розрахунків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ нагадали про види корегуючих заяв-розрахунків у разі виправлення страхувальником самостійно виявленої помилки.

корегуюча заява-розрахунок

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

Сформувати та подати корегуючу заяву-розрахунок страхувальник має можливість через вебпортал електронних послуг ПФУ. Її слід подавати у разі самостійно виявленої помилки у нарахуванні страхових виплат за листками непрацездатності. За результатами її подання страхувальник зможе:

  • відзвітувати про повернення надлишку отриманих коштів на рахунок Пенсійного фонду України – якщо отримане зайве (через помилку) фінансування;
  • доплатити по листках непрацездатності працівникам, якщо заяву-розрахунок вже профінансували – якщо помилка призвела до заниження суми фінансування.

Передбачені наступні типи корегування:

  • корегування збільшення – при необхідності здійснення доплати за листками непрацездатності;
  • корегування зменшення – після повернення зайво отриманих коштів,
  • корегування несумових параметрів – кількість днів, страховий стаж тощо.

До корегуючої заяви-розрахунку обов’язково необхідно додати пояснення щодо причин проведення корегування, а до заяви-розрахунку на зменшення – додатково додати платіжне доручення про повернення коштів.

За інформацією ГУ ПФУ в Луганській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування

Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
174656

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
117891

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
298866

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
65996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді