Бюджетний комітет вимагає змінити розподіл ПДФО у 2024 році

У Верховній Раді розмірковують, як покрити потреби сектору безпеки і оборони у розмірі 500 млрд грн.

розподіл ПДФО у 2024 році

Лікарняні-2025: не хапайтеся за голову 4 квітня, читайте зараз

Бюджетний комітет Верховной Ради 02 вересня розгляне законопроект 11417 щодо підвищення податків та пошуку внутрішніх ресурсів для спрямування 500 млрд грн на безпекові та оборонні видатки.

Голова парламентського комітету з питань бюджету Руслана Підласа пропонує змінити принцип розподілу «військового ПДФО» на три місяці 2024 року. Замість 25% ПДФО, який йде у загальний фонд держбюджету, пропонується збільшити цей відсоток до 59%. По спеціальному фонду залишиться 41%, а спямування ПДФО до бюджету Мінстратегпрома буде скасоване.

Як планують залучати додаткові кошти у держбюджет

  1. Близько 115,4 млрд грн – скорочення видатків по обслуговуванню і погашенню державного боргу,
  2. Додатково 216 млрд грн – від розміщення ОВДП,
  3. Додатково 100 млрд грн від перевиконання податків і зборів,
  4. Близько 12,7 млрд грн – надходження від акцизів на пальне і тютюн,
  5. Близько 30 млрд грн – очікувані надходження від нових податкових змін (збільшення військового збору з 1,5% до 5% та запровадження військового збору для ФОПів),
  6. Скорочення або відмова від нових видатків по загальному і спеціальному фонду на 25,5 млрд грн.

На чому будуть економіти

Пропонується прибрати:

  • 11,2 млрд грн з бюджету Мінстратегпрому,
  • 8,6 млрд грн – невикористані кошти Мінсоцаолітики (план закладений в бюджеті перевищив фактичні видатки за 8 місяців року),
  • 4.5 млрд грн з поповнення Резервного фонду, яке було в урядовій версії,
  • економія 1 млрд грн – на видатках Мінмолодьспорту, Мінцифри, Мінкульті Міонсвіти, НАЗК (з фінансування політичних партій), Мінреінтегарції, Мінвідновлення, ЦВК (з виборів місцевих депутатів).
  • економія 662,2 млн грн на Державній митній службі,
  • 227,8 млн грн – скорочення видатків на утримання органів влади (СКМУ, Держпродспоживслужба, Держстат, ВАКС, Вищий суд інтелектуальної власності, Держгеонадра, Держслужба морського і водного транспорту, Держенергоефективності, Держагенство туризму, Державіаслужба, ДАСУ, Агентство управління держборгом, Держфінмоніторинг, НАДС та інші).

Пропонується відновити видатки:

  • на обслуговування державного боргу у сумі +14,9 млрд грн, тому що в серпні 24,5 млрд грн було спрямовано з обслуговування боргу на Резервний фонд Державного бюджету,
  • створюється нова субвенція для органів місцевої влади на 2 млрд грн – на харчування учнів початкових класів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49411

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22132

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17675

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді