Орфографічні помилки у податковій накладній

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили коли орфографічні помилки у реквізитах податкової накладної можна ігнорувати.

помилки у податковій накладній

Калькулятор штрафів

Існують випадки, коли реквізити отриманих від постачальника товарів/послуг та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних / розрахунків коригування містять незначні орфографічні помилки (зокрема, загублений або зайвий розділовий знак, зазначена маленька літера замість великої або навпаки, загублено літеру в назві контрагента або найменуванні товару/послуги тощо), які при цьому не заважають ідентифікувати здійснену операцію.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ПК).

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 ПК (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Якщо складена постачальником товарів / послуг та зареєстрована в ЄРПН на покупця податкова накладна / розрахунок коригування містить орфографічну помилку, яка не заважає ідентифікувати здійснену операцію (її зміст, період, сторони, суму нарахованого податку, тощо), то така орфографічна помилка не може бути єдиною підставою для визнання податкової накладної / розрахунку коригування такою, що складена з порушенням норм ПК.

З метою виправлення помилок, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів / послуг, в т. ч. зазначених у зверненні, платник податку може скласти і зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, в якій допущено помилку.

З ІПК від 02.09.2024 № 4301/ІПК/99-00-21-03-02

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6111

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33320

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
110218

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15115

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

Як заповнити нову форму ПН – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
137760

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді