Мінветеранів буде виплачувати допомогу у разі загибелі чи інвалідності військових

Уряд спростив процедуру призначення одноразової грошової допомоги у разі загибелі чи інвалідності Захисників і Захисниць України.

Мінветеранів прийматиме рішення про виплату допомоги у разі загибелі чи інвалідності військових

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів

Кабмін ухвалив постанову № 1090 від 24 вересня 2024 р., яка спрощує процедуру призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Раніше рішення про призначення одноразової грошової допомоги (ОГД) приймалися міжвідомчою комісією, а кошти виплачувалися органами соціального захисту населення. Відтепер Мінветеранів буде приймати рішення про призначення одноразової грошової допомоги та проводити її виплату шляхом зарахування коштів на банківський рахунок отримувача. 

Зокрема, нова процедура дозволить прискорити строки проведення виплат. Для призначення ОГД особи з інвалідністю внаслідок війни, які зазначені у п.п. 11–16 ч. 2 ст. 7 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України відповідні заяву та документи можуть подати безпосередньо Мінветеранів, зокрема:

  • засобами поштового зв’язку,
  • або через Центри надання адміністративних послуг незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

Джерело: офіційний сайт КМУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8382

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12469

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62165

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді