ДРСУ: Рівень прозорості регуляторної політики місцевих органів влади не задовольняє українських підприємців

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Понад 80% українських підприємців занепокоєні тим, що органи влади та місцевого самоврядування не враховують пропозиції бізнесу, а також не залучають громадськість до публічного обговорення проєктів регуляторних актів.

ДРСУ: Рівень прозорості регуляторної політики місцевих органів влади не задовольняє українських підприємців

Понад 80% українських підприємців занепокоєні тим, що органи влади та місцевого самоврядування не враховують пропозиції бізнесу, а також не залучають громадськість до публічного обговорення проєктів регуляторних актів.

Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер, коментуючи перші результати організованого Службою онлайн-опитування підприємців щодо проблемних питань, які виникають у відносинах між органами влади та суб’єктами господарювання.

За словами очільника Служби, кожен п’ятий учасник опитування (19%) відзначив як проблему нерозміщення проєктів та чинних регуляторних актів на офіційних сайтах розробників.

«Так, нерідко бізнес лише пост-фактум дізнається, що там місцеві ради наухвалювали без обговорення та врахування думки громади. Але той факт, що суб’єкти господарювання стають більш обізнаними щодо таких порушень регуляторного законодавства, залишає можновладцям менше шансів уникнути відповідальності», – наголосив Олексій Кучер.

Голова ДРС також нагадав підприємницькій громадськості, що будь-яке рішення органу влади та місцевого самоврядування, прийняте без дотримання вимог регуляторного законодавства, може бути скасоване судом на підставі висновку ДРС.

Джерело: ДРСУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215648

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403424

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16952

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді