Нове звільнення від сплати судового збору

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Сьогодні, 14.11.2024, набрали чинності зміни щодо справляння судового збору.


Нове звільнення від сплати судового збору

Нагадаємо, згідно з Рішенням Конституційного Суду № 6-р(II)/2024 від 13.05.2024 окремі норми Закону України «Про судовий збір» визнали такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), в тім, що вони дозволяли справляти судовий збір під час подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду, постановлену за результатами розгляду скарги на рішення, дію або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Ці норми, у зазначеному аспекті, мали втратити чинність через шість місяців із дня ухвалення Рішення.

Відсьогодні, норми закону приведені у відповідність – судовий збір не справлятимуть за подання апеляційної та касаційної скарг на ухвалу суду, постановлену за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, або приватного виконавця під час виконання судового рішення.

Закон України від 31.10.2024 № 4056-IX, яким внесені зміни, набрав чинності 14.11.2024.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
166104

7 компетенцій бухгалтера, які допоможуть знайти більш оплачувану роботу в 2025 році

Чи зможе ви назвати основні компетенції бухгалтера, які допоможуть вам створити позитивне враження про себе? Вибудовуйте і підтримуйте свою репутацію, імідж, опановуйте професійну майстерність. Те, що називаєте майбутнім, будуєте вже зараз. Тож ідіть сміливо своїм шляхом і досягайте успіху!
6997

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26913

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді