Наслідки складання податкових накладних за одним номером

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили наслідки порушення послідовності присвоєння номерів податковим накладним.

Наслідки складання податкових накладних за одним номером

Платник ПДВ зобов’язаний на дату виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису (п. 201.1 ПК).

Обов’язковий реквізит ПН – її порядковий номер формують з урахуванням Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, тобто порядковий номер ПН містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з двох частин:

  • у першій частині (до знака дробу) – проставляється порядковий номер;
  • у другій частині (після знака дробу) – проставляється код, що передбачає складання ПН оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код, що передбачає здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, або код, що передбачає здійснення платником ПДВ, який відповідає вимогам, визначеним пп. «а» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК, операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів.

У першій частині порядкового номера ПН зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної ПН протягом певного періоду. Облік (нумерація) складених ПН ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку.

Водночас, не допускається складання платником ПДВ за однією датою ПН з однаковим порядковим номером. Порядковий номер ПН не може починатись на «0».

Якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, другу та наступні ПН з таким номером у ЄРПН не реєструють.

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152357

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412320

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді