Наслідки складання податкових накладних за одним номером

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили наслідки порушення послідовності присвоєння номерів податковим накладним.

Наслідки складання податкових накладних за одним номером

Платник ПДВ зобов’язаний на дату виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису (п. 201.1 ПК).

Обов’язковий реквізит ПН – її порядковий номер формують з урахуванням Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, тобто порядковий номер ПН містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з двох частин:

  • у першій частині (до знака дробу) – проставляється порядковий номер;
  • у другій частині (після знака дробу) – проставляється код, що передбачає складання ПН оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код, що передбачає здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, або код, що передбачає здійснення платником ПДВ, який відповідає вимогам, визначеним пп. «а» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК, операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів.

У першій частині порядкового номера ПН зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної ПН протягом певного періоду. Облік (нумерація) складених ПН ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку.

Водночас, не допускається складання платником ПДВ за однією датою ПН з однаковим порядковим номером. Порядковий номер ПН не може починатись на «0».

Якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, другу та наступні ПН з таким номером у ЄРПН не реєструють.

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121007

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117630

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6187

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33941

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111009

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді