Нові вимоги до штатів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
З 01.01.2025 наберуть чинності зміни до Типових штатних нормативів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Нові вимоги до штатів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вебінар «Платні послуги бюджетних установ»

Керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти мають право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для даного закладу, – у межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. За рішенням керівника закладу професійної (професійно-технічної) освіти може здійснюватися в межах затвердженого фонду оплати праці заміна одних посад іншими посадами.

Штатний розпис закладу освіти розробляється в межах затвердженого фонду оплати праці з дотриманням вимог Типових штатних нормативів та з урахуванням типу закладу освіти, кількості здобувачів освіти, кількості груп, режиму роботи закладу, площ і санітарного стану приміщень, будівель та споруд, наявності навчально-виробничих майстерень, навчально-практичних центрів і навчальних господарств, а також парку навчального обладнання.

За окремими посадами у Типових штатних нормативах внесені зміни (вилучили, змінили, доповнили).

У закладах освіти, де запроваджене інклюзивне навчання, для роботи з здобувачами освіти з особливими освітніми потребами вводять посади:

  • асистента викладача професійної (професійно-технічної) освіти з розрахунку 1 штатна одиниця на інклюзивну групу, в якій навчається до 3 (включно) здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. У разі навчання в інклюзивній групі 4 і більше здобувачів освіти з особливими освітніми потребами додатково вводиться 1 штатна одиниця;
  • асистента майстра виробничого навчання з розрахунку 1 штатна одиниця на інклюзивну групу, в якій навчається до 3 (включно) здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. У разі навчання в інклюзивній групі 4–5 здобувачів освіти з особливими освітніми потребами додатково вводиться 1 штатна одиниця. На кожні наступні 2 (включно) здобувача освіти з особливими освітніми потребами додатково може вводиться 1 штатна одиниця, але не більше 3 штатних одиниць на інклюзивну групу.

У закладах освіти, в яких здобувачі освіти з особливими освітніми потребами здобувають поряд з професією загальну середню освіту у спеціальних групах, можуть вводитися для реалізації освітньої програми закладу освіти, що містить корекційно-розвитковий складник, посади вчителів-дефектологів (вчителя-логопеда, сурдопедагога, тифлопедагога, олігофренопедагога), інших спеціалістів з відповідною підготовкою.

У закладах освіти, в яких здобувачі освіти з особливими освітніми потребами здобувають поряд з професією загальну середню освіту у інклюзивних групах, для проведення корекційно-розвиткових та психолого-педагогічних занять можуть вводитись посади вчителів-дефектологів (вчителя-логопеда, сурдопедагога, тифлопедагога, олігофренопедагога) за наявності навантаження не менше ніж 9 навчальних годин на тиждень, виходячи з норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень.

Наказ МОН від 02.10.2024 № 1410, яким внесені зміни, набере чинності 01.01.2025.

 

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14432

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10031

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13089

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді