Як перейти на єдиний рахунок для сплати податків

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили що таке єдиний рахунок та як платнику податків перейти на нього.

Як перейти на єдиний рахунок для сплати податків 📌 Заповніть ПН та РК без помилок

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС, який може використовуватись платниками податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків, зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податковий орган.

Єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 351 ПК затверджено постановою КМУ від 29.04.2020 № 321.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка один раз протягом календарного року. Це повідомлення платник податків подає в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 ПК.

Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно:

  • через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» (ідентифікатор форми J/F1307001);
  • отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок;
  • надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів (одного або декількох).

Інформація про реквізити єдиного рахунка є доступною платнику в електронному кабінеті у день його включення до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Використання єдиного рахунка платником розпочинається не пізніше робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

У разі відмови платника від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з 01 січня наступного календарного року на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Якщо платник не має бажання використовувати єдиний рахунок, то він продовжує здійснювати сплату податків, зборів та ЄСВ за звичайною системою, тобто безпосередньо на бюджетні/небюджетні рахунки.

За інформацією ГУ ДПС у м. Києві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74440

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395041

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2885

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді