Як перейти на єдиний рахунок для сплати податків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили що таке єдиний рахунок та як платнику податків перейти на нього.

Як перейти на єдиний рахунок для сплати податків 📌 Інструкція до нових форм ПН та РК

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС, який може використовуватись платниками податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків, зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податковий орган.

Єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 351 ПК затверджено постановою КМУ від 29.04.2020 № 321.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка один раз протягом календарного року. Це повідомлення платник податків подає в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 421 ПК.

Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно:

  • через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» (ідентифікатор форми J/F1307001);
  • отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок;
  • надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів (одного або декількох).

Інформація про реквізити єдиного рахунка є доступною платнику в електронному кабінеті у день його включення до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Використання єдиного рахунка платником розпочинається не пізніше робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

У разі відмови платника від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з 01 січня наступного календарного року на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Якщо платник не має бажання використовувати єдиний рахунок, то він продовжує здійснювати сплату податків, зборів та ЄСВ за звичайною системою, тобто безпосередньо на бюджетні/небюджетні рахунки.

За інформацією ГУ ДПС у м. Києві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6684

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді