Визначили граничні дати для платежів та приймання документів через СДО

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Казначейство поінформувало як проводитиметься робота органів Казначейства в період завершення бюджетного 2024 року та початку 2025 року.

Визначили граничні дати для платежів та приймання документів через СДО Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Останнім днем проведення платежів клієнтів органів Казначейства через систему електронних платежів НБУ в бюджетному 2024 році є:

  • 27.12.2024;
  • 30.12.2024 – за видатками на національну безпеку і оборону та на здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

Електронні документи клієнтів із СДО «Клієнт-казначейства – Казначейство» до облікових систем АС «Є-Казна Доходи», АС «Є-Казна»:

  • 27 та 30 грудня 2024 року прийматимуть до 17.30;
  • 28 та 29 грудня 2024 року – до 16.00;
  • 31.12.2024 та 01.01.2025 не прийматимуть. Клієнтська частина СДО у зазначений період працює у штатному режимі (доступний перегляд інформації, друк виписок, функції формування та візування документів).

У період з 27 по 30 грудня 2024 року Казначейство працює в СЕП НБУ у звичайному режимі та здійснює зарахування надходжень до бюджетів усіх рівнів та інших платежів (поповнення рахунків з електронного адміністрування податків, перерахування коштів єдиного соціального внеску, митних платежів та ін.) на рахунки, відкриті в Казначействі.

У період з 31 грудня 2024 року по 01 січня 2025 року включно міжбанківські платіжні операції через СЕП НБУ від Казначейства та/або на адресу Казначейства не здійснюються (учасники СЕП НБУ не зможуть здійснювати платежі на адресу Казначейства, а Казначейство – на адресу учасників СЕП).

Починаючи з 02.01.2025 органи Казначейства працюють у звичайному режимі.

Зверніть увагу, не пізніше 30.12.2024 на підставі платіжних інструкцій власників рахунків необхідно перерахувати кошти в іноземній валюті, які обліковуються на рахунках, відкритих в установах банків (крім залишків власних надходжень бюджетних установ в іноземній валюті, які обліковуються на їх рахунках, відкритих в установах банків, коштів на рахунках бюджетних установ, розташованих за кордоном, коштів, розмішених на рахунках у банках у іноземній валюті, отриманих як надходження в рамках програм допомоги і грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ та як кредити (позики), залучені державою від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій, а також коштів в іноземній валюті, розміщених на рахунках головних розпорядників коштів державного бюджету в НБУ відповідно до пункту 56 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» БК).

Спосіб їх перерахування залежить від способу їх отримання:

  1. якщо бюджетна установа отримала кошти з державного бюджету в іноземній валюті з рахунку Казначейства, невикористані кошти в іноземній валюті перераховуйте за реквізитами:
  • отримувач (beneficiary): Державна казначейська служба України, Україна, 01601, м.Київ, вул. Бастіонна, 6 (STATE TREASURY SERVICE OF UKRAINE, Ukraine, 01601, Kyiv, Bastionna str., 6);
  • код отримувача: 37567646;
  • валютний рахунок отримувача коштів (account): IBAN: UA563223130000025133012855000;
  • банк отримувача коштів (beneficiary bank): Акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України», Київ. Україна (JSC «THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE», Kyiv, Ukraine);
  • SWIFT: EXBSUAUX;
  • код банку: 322313.
  1. Якщо бюджетна установа самостійно закупила іноземну валюту на міжбанківській валютній біржі, невикористані кошти в іноземній валюті перераховуйте у порядку, зворотному отриманню таких коштів.

В полі «призначення платежу» платіжної інструкції додатково зазначайте «Стаття 57 БКУ».

За інформацією Казначейства

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421753

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49411

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11220

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді