На Рівненщині два підприємства пройшли процедуру оновлення критичності за новими критеріями.
Первинні документи: що перевірять ревізори
За повідомленням заступника голови ОДА Олександр Кохан, це компанії зі сфери деревообробної та добувної промисловості. Ще двом комунальним підприємствам такий статус надали вперше.
«Компанії отримали можливість бронювати працівників на строк до 12 місяців. Зробити це можна лише через Дію. Загалом перехідний період на нові умови діятиме до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити статус критичності», - повідомив Олександр Кохан.
Довідково: із 1 грудня 2024 року обов’язковими критеріями для визначення критичності підприємств є: середня зарплата – не менше 20 тис. грн; відсутність боргів перед бюджетами. Раніше публікували роз’яснення Мінекономіки про те, як розрахувати середню зарплату для бронювання працівників.
Також необхідно відповідати одному з додаткових критеріїв: резидентство в Дія.City; 1,5+ млн євро сплачених податків за рік; 32+ млн євро надходжень; важливість для національної економіки чи потреб територіальної громади.
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
Експерт підкаже, як вести військовий облік жінок на підприємстві або в установі. Поговоримо про законодавчі норми та роз'яснимо, як впоратися з новими обсягами роботи і не порушити закон.
Розглянемо, кому, коли і як подавати повідомлення про прийняття на роботу. Підкажемо, що робити, якщо не подали повідомлення про прийняття на роботу. Розкажемо про штрафи за неподання повідомлення про прийняття на роботу. На зразку продемонструємо, як заповнити оновлену форму повідомлення про прийняття на роботу.
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті