Реєстраційну заяву за формою 1-РН можна подати в електронній формі

Неприбуткова організація може подати реєстраційну заяву за формою 1-РН в електронній формі за умови, що її установчі документи оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV.

Таку можливість передбачає Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затверджений постановою КМУ від 13.07.2016 № 440.

Установи подають документи засобами електронного зв’язку за:

Податківці після отримання електронного документа:

  1. проводять його автоматизовану перевірку — протягом дня, у який надійшов документ, або не пізніше наступного робочого дня, якщо документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення (п. 8 розд. ІІ Порядку № 557).
  2. надсилають автору першу квитанцію — протягом двох годин після надходження електронного документа або протягом перших двох годин наступного операційного дня, якщо документ надійшов після закінчення операційного дня. Якщо установа протягом цього часу не отримала першу квитанцію, це означає, що податківці не отримали електронний документ;
  3. надсилають другу квитанцію — протягом 14 календарних днів з дня отримання реєстраційної заяви. У ній податківці зазначають реквізити прийнятого ними рішення про:
  • включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру;
  • виключення неприбуткової організації з Реєстру;
  • зміну ознаки неприбутковості або зазначають причини не прийняття реєстраційної заяви за формою 1-РН.

Датою та часом реєстрації електронного документа є дата та час, зафіксовані у першій квитанції (п. 14 розд. ІІ Порядку № 557).

За інформацією ГУ ДФС у Київській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
316316

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34087

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10080

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді