Реєстраційну заяву за формою 1-РН можна подати в електронній формі

Неприбуткова організація може подати реєстраційну заяву за формою 1-РН в електронній формі за умови, що її установчі документи оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV.

Таку можливість передбачає Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затверджений постановою КМУ від 13.07.2016 № 440.

Установи подають документи засобами електронного зв’язку за:

Податківці після отримання електронного документа:

  1. проводять його автоматизовану перевірку — протягом дня, у який надійшов документ, або не пізніше наступного робочого дня, якщо документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення (п. 8 розд. ІІ Порядку № 557).
  2. надсилають автору першу квитанцію — протягом двох годин після надходження електронного документа або протягом перших двох годин наступного операційного дня, якщо документ надійшов після закінчення операційного дня. Якщо установа протягом цього часу не отримала першу квитанцію, це означає, що податківці не отримали електронний документ;
  3. надсилають другу квитанцію — протягом 14 календарних днів з дня отримання реєстраційної заяви. У ній податківці зазначають реквізити прийнятого ними рішення про:
  • включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру;
  • виключення неприбуткової організації з Реєстру;
  • зміну ознаки неприбутковості або зазначають причини не прийняття реєстраційної заяви за формою 1-РН.

Датою та часом реєстрації електронного документа є дата та час, зафіксовані у першій квитанції (п. 14 розд. ІІ Порядку № 557).

За інформацією ГУ ДФС у Київській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
35395

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13861

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6905

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112068

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22623

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді