Пенсіонери повинні повідомляти ПФУ про працевлаштування або звільнення упродовж 10 днів

ПФУ нагадав про обов’язок пенсіонерів протягом 10 днів повідомити його про працевлаштування або звільнення з роботи. Для цього треба подати заяву разом з підтвердними документами. Якщо ви отримаєте незаконні пенсійні виплати – їх будете зобов’язані повернути

Пенсіонери повинні повідомляти ПФУ про працевлаштування або звільнення упродовж 10 днів

За повідомленняи ПФУ, якщо пенсіонер працевлаштовується або звільнення з роботи, він повинен протягом 10 днів має повідомити про це органи ПФУ. Відповідна вимога міститься у ч.2 ст.16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Про такий обов’язок органи ПФУ повідомляють кожного пенсіонера під час призначення пенсії в пам’ятці, яку він підписує.

Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування (або реєстрацію підприємницької діяльності) призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які підлягають обов’язковому поверненню органам ПФУ.

Після повідомлення про звільнення з роботи пенсіонери набувають право на надбавки та підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих осіб. Приміром, непрацюючим пенсіонерам проводиться перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму.

ПФУ акцентує увагу пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею. Відсутність доходу від підприємницької діяльності не є підставою відносити пенсіонера до непрацюючої особи. До того моменту, поки не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП, особа вважаєтеся працюючим пенсіонером.

Щоб повідомити ПФУ про зміну статусу «працюючий» чи «непрацюючий», подайте заяву та документи, що засвідчують відповідні відомості:

Відповідну заяву можна подати:

  • особисто у будь-якому Сервісному центрі ПФУ;
  • в онлайн-режимі через вебпортал електронних послуг ПФУ або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27440

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді