Проєкт змін до порядку розгляду органами ПФ скарг

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Пенсійний фонд (ПФ) оприлюднив проєкт змін до Порядку розгляду органами ПФУ скарг на рішення про накладення штрафу та нарахування пені (далі – Порядок).

Проєкт змін до порядку розгляду органами ПФ скарг Призначення та виплата лікарняних↪️

Наразі Порядок визначає процедуру подання та розгляду органами ПФ скарг страхувальників:

  • при узгодженні ними вимог про сплату недоїмки із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
  • оскарженні рішень про нарахування пені та накладення фінансових санкцій.

Проєкт змін передбачає, що Порядок визначатиме процедуру подання страхувальником скарги при оскарженні рішень про нарахування пені та накладення фінансових санкцій та процедуру її розгляду органами ПФ.

Не підлягатиме розгляду:

  • повторна скарга, подана до того самого органу ПФ / ПФ тим самим скаржником з того самого питання, за умови, що попередня скарга була вирішена по суті, крім випадку зміни істотних для вирішення справи обставин / умов;
  • скарга, в якій порушено питання, яке станом на день подання скарги розглядається судом або щодо якого ухвалено судове рішення про відмову в задоволенні вимог скаржника, крім випадків зміни істотних для вирішення справи обставин / умов.

Скаргу страхувальник може подати протягом тридцяти календарних днів з дня ознайомлення з прийнятим рішенням, що оскаржується, в письмовій формі разом з документами / їх копіями, що свідчать про неправильність рішення.

Наразі строк подачі страхувальником скарги до органів ПФ становить лише 10 робочих днів, наступних за днем отримання рішення, що оскаржується.

Зауваження та пропозиції до проєкту ПФ прийматиме до 10.01.2025 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
31

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10467

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65598

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42822

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді