Проєкт змін до порядку розгляду органами ПФ скарг

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Пенсійний фонд (ПФ) оприлюднив проєкт змін до Порядку розгляду органами ПФУ скарг на рішення про накладення штрафу та нарахування пені (далі – Порядок).

Проєкт змін до порядку розгляду органами ПФ скарг Бронювання по-новому: скільки платити працівникам із 5 березня?

Наразі Порядок визначає процедуру подання та розгляду органами ПФ скарг страхувальників:

  • при узгодженні ними вимог про сплату недоїмки із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
  • оскарженні рішень про нарахування пені та накладення фінансових санкцій.

Проєкт змін передбачає, що Порядок визначатиме процедуру подання страхувальником скарги при оскарженні рішень про нарахування пені та накладення фінансових санкцій та процедуру її розгляду органами ПФ.

Не підлягатиме розгляду:

  • повторна скарга, подана до того самого органу ПФ / ПФ тим самим скаржником з того самого питання, за умови, що попередня скарга була вирішена по суті, крім випадку зміни істотних для вирішення справи обставин / умов;
  • скарга, в якій порушено питання, яке станом на день подання скарги розглядається судом або щодо якого ухвалено судове рішення про відмову в задоволенні вимог скаржника, крім випадків зміни істотних для вирішення справи обставин / умов.

Скаргу страхувальник може подати протягом тридцяти календарних днів з дня ознайомлення з прийнятим рішенням, що оскаржується, в письмовій формі разом з документами / їх копіями, що свідчать про неправильність рішення.

Наразі строк подачі страхувальником скарги до органів ПФ становить лише 10 робочих днів, наступних за днем отримання рішення, що оскаржується.

Зауваження та пропозиції до проєкту ПФ прийматиме до 10.01.2025 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58865

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128578

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
102

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7994

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86429

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді