Оплата праці надурочних робіт працівникам критичної інфраструктури

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Фахівці ФПУ розповіли, чи може роботодавець встановити для працівників критичної інфраструктури тривалість робочого часу до 60 годин на тиждень та чи застосовувати для таких працівників надурочні роботи

Оплата праці надурочних робіт працівникам критичної інфраструктури Списуємо майно в бюджетній установі

Нормальну тривалість робочого часу під час воєнного стану можете збільшити до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (ст. 6 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про особливості трудових відносин під час воєнного стану», далі – Закон № 2136).

Для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури, яким встановлюєте скорочену тривалість робочого часу, тривалість робочого часу в період дії воєнного стану не може перевищувати 40 год. на тиждень.

Якщо збільшуєте робочий час для працівників підприємств критичної інфраструктури до 60 або 40 годин на підставі ч. 1 або 2 ст. 6 Закону № 2136 робочого часу, не вважайте це надурочною роботою. Оплачуйте працю на підставі ч. 7 ст. 6 Закону № 2136 у розмірі, збільшеному пропорційно до збільшення норми праці.

Працівникам установ, які не належать до об’єктів критичної інфраструктури, роботодавці не можуть збільшувати робочий час і повинні дотримуватися тривалості робочого часу за статями 50, 51 КЗпП.

Застосування надурочних робіт регулює КЗпП, а за ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 упродовж воєнного стану в частині регулювання надурочних робіт не застосовуються норми ч. 1 ст. 65 КЗпП.

У період дії воєнного стану не працює норма, за якою надурочні роботи не повинні перевищувати для працівника 4 год. упродовж 2 днів підряд і 120 год. на рік.

Тож не думайте, що можете залучати до роботи працівників і не дотримуватися розмежування робочого часу протягом тижня, його тривалості та перерви на відпочинок. Те, що упродовж воєнного стану не застосовують норми ч. 1 ст. 65 КЗпП означає, що до надурочних робіт можете залучати працівників у порядку, що визначає законодавство. Працювати надурочно вони можуть більше ніж 4 годин протягом 2 днів підряд і 120 годин на рік.

Працівників, яким відповідно до частини 1 або 2 ст. 6 Закону № 2136 встановили збільшену тривалість робочого часу, можна залучати до надурочних робіт, понад встановлений час роботи, з дотриманням вимог статті 62, 63, 64, 106 КЗпП.

За повідомленням ФПУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера
10423

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17150

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
313

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
28674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді