Фахівці ПФУ розповіли, як заповнити Додаток 5 Податкового розрахунку, якщо переводите із основного місця роботи на сумісництво
Лист ПФУ від 14.01.2025 № 2800-060202-8/2786
Податкові агенти заповнюють і подають Податковий розрахунок із ПДФО, ВЗ та ЄСВ за Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4).
У графі 12 в Додатку 5 Податкового розрахунку зазначайте (1- так, 0- ні), якщо переводите, призначаєте працівника на іншу посаду або роботу, переміщаєте до іншого підрозділу.
Відобразити переведення із основного місця роботи на сумісництво не вийде, бо цього не передбачає Порядок № 4.
Тому в цій ситуації зазначте на працівника дату закінчення трудових або цивільно-правових відносин за категорією особи 1 (найманий працівник з трудовою книжкою) в Додатку 5 Податкового розрахунку. А потім відобразіть дату початку– за категорією 2 (найманий працівник без трудової книжки).
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
Про термін реєстрації податкових накладних, умови реєстрації та блокування ПН, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2025 році поговоримо у статті.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
Нова податкова накладна з 1 жовтня 2024: заповнюємо з експертом. У статті розберемося з найважливішими аспектами цього штрафонебезпечного документа, а також попрактикуємося його заповнювати.
Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?