Фахівці ПФУ розповіли, як заповнити Додаток 5 Податкового розрахунку, якщо переводите із основного місця роботи на сумісництво
Лист ПФУ від 14.01.2025 № 2800-060202-8/2786

Податкові агенти заповнюють і подають Податковий розрахунок із ПДФО, ВЗ та ЄСВ за Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4).
У графі 12 в Додатку 5 Податкового розрахунку зазначайте (1- так, 0- ні), якщо переводите, призначаєте працівника на іншу посаду або роботу, переміщаєте до іншого підрозділу.
Відобразити переведення із основного місця роботи на сумісництво не вийде, бо цього не передбачає Порядок № 4.
Тому в цій ситуації зазначте на працівника дату закінчення трудових або цивільно-правових відносин за категорією особи 1 (найманий працівник з трудовою книжкою) в Додатку 5 Податкового розрахунку. А потім відобразіть дату початку– за категорією 2 (найманий працівник без трудової книжки).
У 2025 році подавайте форму №20-ОПП за новим бланком, який діє з 25 листопада 2024 року. У статті знайдете актуальний бланк, зразок заповнення, а також всю необхідну інформацію про заяву за формою 20-ОПП.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку
Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
Підкажемо, як скласти розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води, аби уникнути можливих помилок. Скачайте наш приклад заповнення декларації з рентної плати.